مجاهدین در سایت ها و کانال تلگرامی خود صرفا خبر انفجار تروریستی کرمان را بدون بکار بردن لفظ «تروریستی» درج و از محکوم کردن آن خودداری نمود تا تلویحا از کارفرمای صهیونیستی خود حمایت کرده باشد.

به گزارش رسانه ها ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه چهارشنبه صدای نخستین انفجار شنیده شد؛ مواد منفجره که حامل ساچمه‌های فراوانی بود، در یک کیف و داخل یک خودروی پژو ۴۰۵ در ۷۰۰ متری مرقد شهید سلیمانی جاسازی شده بود. ۱۵ دقیقه بعد، در ۳۰۰ متری محل انفجار قبلی، یعنی یک کیلومتر دورتر از مرقد شهید سلیمانی، انفجار دوم اتفاق ‌افتاد. تروریست‌ها این بار مواد منفجره را در یک سطل زباله جاسازی کرده بودند.

به دنبال این رخداد، حوادث کرمان تبدیل به سرخط اصلی رسانه‌های فارسی‌زبان از جمله شبکه‌های بیگانه و فرقه تروریستی مجاهدین شد.

قربانی شدن ده‌ها ایرانی در خیابان‌های منتهی به گلزار شهدای کرمان که طبق آخرین اعلام رسمی روز چهارشنبه سیزدهم دی‌ماه، شمارشان به ۹۵ نفر رسید باعث شد تا برخی رسانه‌های خارجی عملیات دیروز را در میان رویدادهای تروریستی چند دهه گذشته «بی‌سابقه» یا دست کم «کم‌سابقه» قلمداد کنند.

به دنبال جنایت دیروز، رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی و فرقه تروریستی مجاهدین به صورت یک‌دست از کاربرد واژه تروریستی برای توصیف آن خودداری کردند.

نگاهی به اخبار این رسانه‌ها نشان می‌دهد کاربرد توصیف تروریستی برای وقایع خونبار دیروز تنها محدود به نقل قول یا انعکاس واکنش‌ و اظهارنظرهای مقامات خارجی و داخلی بود و آن هم «داخل گیومه» تا کاملا موضعشان را در این زمینه عیان دارند به این معنا که خود انفجارها را تروریستی نمی‌دانند. در مقابل، استفاده از ترکیباتی مانند «انفجارهای مرگبار» یا «انفجارهای کرمان» در این شبکه‌ها پرتکرار بود.

مجاهدین در سایت ها و کانال تلگرامی خود صرفا خبر انفجار تروریستی کرمان را بدون بکار بردن لفظ «تروریستی» درج و از محکوم کردن آن خودداری نمود  تا تلویحا از کارفرمای صهیونیستی خود حمایت کرده باشد.

فرقه تروریستی مجاهدین هم همپای صدای آمریکا سعی کرد با هدف تحریک مردم این انفجار را به خود نظام نسبت دهند. حتی سعی کرد با انتخاب تیتر خبری تحت عنوان «دو انفجارشدید در نزدیکی قبر قاسم سلیمانی در کرمان» از بار تروریستی این انفجارها کاسته و آنرا مشروع جلوه دهد!

در راستای همین خط، شبکه‌های معاند از جمله ایران اینترنشنال و . . . هم یکصدا و به شکلی عجیب کوشیدند استدلال‌هایی را فراهم سازند تا اتهام آمریت یا عاملیت وقایع تروریستی گلزار شهدای کرمان را از اسرائیل دور کنند. این شبکه ها نیز همانند سایت ها و کانال های خبری مجاهدین از عبارت هایی مثل؛ «انفجارهای مرگبار» یا «انفجارهای کرمان» بجای انفجارهای تروریستی استفاده کردند.

نتیجه اینکه اگر انفجارهای تروریستی شهر کرمان فاز اول اقدامات دشمن بر علیه مردم ایران در این برهه محسوب می شود، مطمئنا تروریسم رسانه ای ، فاز دوم وقایع خونین کرمان بشمار می رود که توسط کارگزاران رژیم تروریست اسرائیل پیش برده می شود.

  • نویسنده : علی صدر
  • منبع خبر : سایت راه نو