در این میان مسئله اصلی فرقه رجوی با نفرات محدود هواداری شان در اروپا و فضاسازی با اکانت های جعلی در فضای مجازی انتظار حرام حمله ی اسرائیل به ایران بود ولی واقعیت این است که آمریکا و اسرائیل بشدت در منطقه خاورمیانه تحت فشار قرار دارند.

روز پنجشنبه ۱۴ مرداد با تحلیف آقای رئیسی در مجلس شورای اسلامی، دیدگاههای ایشان، علی الخصوص برای موضوعات آمریکا ، اسرائیل و کشورهای همسایه مشخص گردید. البته از چند روز پیش مسعود رجوی در ادامه پندارهای غلط و هیستریک ناشی از برخی اعتراضات معیشتی مردم خوزستان دست و پای خود را گم کرده و برای برخورد و حمله  نظامی اسرائیل به ایران  در قبال مورد هدف قرار گرفته شدن کشتی تجاری متعلق به آنها،  ته دلش را به عبث، بخوشی خالی کرده بود !!!

در این میان مسئله اصلی فرقه رجوی با نفرات محدود هواداری شان در اروپا و فضاسازی با اکانت های جعلی در فضای مجازی انتظار حرام حمله ی اسرائیل به ایران بود ولی واقعیت این است که آمریکا و اسرائیل بشدت در منطقه خاورمیانه تحت فشار قرار دارند.

برخلاف گذشته که هر بار بدون اینکه پاسخی از سوی ایران دریافت کنند محل خاصی را مورد اصابت قرار می دادند ولی اکنون به ازای حمله به فلان محل تجمع نیروهای مستشاری ایران در سوریه در دریای عمان و یا خلیج فارس پاسخ اش را دریافت می کنند.

بعبارتی وقتی به ایران سنگ اندازی می کنند با موشک های حماس از فلسطین مورد اصابت قرار می گیرند و اگر به گروههای فلسطینی فشار وارد کنند از سوی مقاومت حزب الله لبنان مورد تهدید واقع می شوند. در همان لحظه خودروهای نظامیان آمریکایی در جاده های بین شهری عراق روی مین می روند.

براستی زمان و موقع بزن و در رو گذشته است. جبهه مقاومت آرایش دفاعی را برچیده و تغییر داده است و سیستم تهاجمی را جایگزین نموده است . بطوریکه کلیه تجهیزات سامانه های دفاع هوایی آمریکا و اسرائیل با موشک ها و راکت های پرتاب شده  خیلی ناتوان ظاهر شده اند .

هزینه های بسیار گزاف تحقق یافته نمره قبولی برایشان نیاورده است. آرایش جدید هجومی جبهه مقاومت در کنار بقدرت رسیدن آقای رئیسی بشدت اردوگاه دشمنان کشور را برآشفته نموده است. واقعیت این است اگر الزام حمایت آمریکا از تهدیدهای اسرائیل نبود شاید ایالات متحده آمریکا از مدتها پیش منطقه را ترک نموده بود .

برتری ایران در دریای عمان و خلیج فارس علی الخصوص با پهبادهای پیشرفته ، ناکارآمدن بودن نیروهای دشمن ، و همسویی مردم منطقه خواب راحت را از آنان ربوده است.

گزافه گویی های مریم و مسعود رجوی در لزوم برخورد نظامی کشورهای آمریکا و اسرائیل با ایران را از چند روز پیش بطور مرتب در سایت و کنفرانس های زنده افراد منتسب به آنها می توانیم مشاهده نماییم.

رایزنی های آمریکا با کشورهای وابسته و ارتجاعی منطقه نتیجه ای موثر برایشان ببار نیاورده و بن بست در کشورهای افغانستان و عراق رمقی برایشان نگذاشته است.

وضعیت بحران زده لبنان در همجواری اسرائیل ، نمایان شدن فاز تهاجمی کشور سوریه با دشمنانش ، بحث حوثی های یمن و هکذا فلسطین بر مشکلات این روزهای دشمنان  افزوده شده است.

بنظر می رسد تعادل قوای جدید شرایط مناسبی را برای کشورمان در تعاملات خود در صحنه اروپا و کشورهای آسیا و منطقه بوجود آورد.

قطعا توجه به راه حل های کوتاه و میان مدت معیشتی نیز باید بطور جد توسط دولت جدید پیگیری شود .

  • نویسنده : سیامک جم
  • منبع خبر : سایت راه نو