سکوت رسانه‌یی فرقه رجوی حاکی از بی ثمر بودن سالها شانتاژ و جنجال خبری این فرقه حول موضوع نقض حقوق بشر از سوی جمهوری اسلامی است تا بتواند یک چهره ضد بشری از جمهوری اسلامی ایران ساخته و آنرا به انزوا بکشاند.

روز پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲  برای نخستین بار، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در ژنو به ‌عنوان رئیس دوره‌ای اجلاس مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر در سال ۲۰۲۳ انتخاب شد.

انتخاب ایران به ریاست مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر سازمان ملل با توجه به فرآیند انتخاب ریاست آن حاکی از یک دستاورد بزرگ دیپلماتیک برای جمهوری اسلامی است. بر اساس این فرآیند گروههای منطقه‌ای از قاره‌های مختلف می‌بایست نامزد‌های خود برای ریاست این مجمع را معرفی کنند که در این مرحله در اتفاقی کم‌نظیر تمام کشورهای آسیایی از جمله کشورهای عربی منطقه از جمله عربستان که برای عضویت در نهادهای بین‌المللی معمولا با ایران در رقابت بودند‌، این بار رقابت را کنار گذاشته و نام جمهوری اسلامی را به عنوان تنها نماینده قاره آسیا برای ریاست این مجمع معرفی کرده‌اند.

از سوی دیگر انتخاب ایران به عنوان رئیس دوره‌ای اجلاس مجمع اجتماعی حقوق بشر درحالی صورت می گیرد  که دشمنان و جریان ضد ایرانی بویژه فرقه تروریستی مجاهدین سالهاست سعی کرده‌اند یک چهره ضد حقوق بشری از جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی به نمایش بگذارند.

در همین رابطه می‌توان به تلاش‌های بی‌شمار اما بی‌فرجامی اشاره کرد که طی ماه‌های گذشته از سوی جریان ضدایرانی شاهدش بودیم. یکی از کارویژه‌های اغتشاشاتی که پاییز سال گذشته به بهانه فوت مهسا امینی در برخی نقاط کشور به راه افتاد، معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام ضد زن، ضد آزادی و ضد حقوق بشر بود.

مجمع اجتماعی یکی از سازوکارهای شورای حقوق بشر است که از سال ۲۰۰۲ (در دوران فعالیت کمیسیون حقوق بشر) ایجاد شده و هر سال با انتخاب یک موضوع خاص که مربوط به مهم‌ترین چالش‌ها، تحولات و نگرانی‌های جهانی در حوزه حقوق بشر است، ابعاد مختلف آن را بررسی می‌کند. این نخستین بار است که جمهوری اسلامی ایران ریاست این مجمع را برعهده می‌گیرد.

سکوت رسانه‌یی فرقه رجوی حاکی از بی ثمر بودن سالها شانتاژ و جنجال خبری این فرقه حول موضوع نقض حقوق بشر از سوی جمهوری اسلامی است تا بتواند یک چهره ضد بشری از جمهوری اسلامی ایران ساخته و آنرا به انزوا بکشاند.

حال که این فرقه به همراه تمامی طیف ضد انقلاب در رسیدن به اهداف خود، از جمله براندازی جمهوری اسلامی ایران ناکام مانده است، و تصمیم جدید شورای حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر انتخاب ایران به عنوان رئیس اجلاس دوره‌ای مجمع اجتماعی حقوق بشر، به‌مثابه میخ آخر بر تابوت طیف ضد انقلاب بویژه فرقه تروریستی مجاهدین محسوب می شود که با تمامی ترفند هایشان خود را در مقابل ایران ناکام می‌بینند.

  • نویسنده : علی صدر
  • منبع خبر : سایت راه نو